Rezervace prohlídek

Nevíte si rady, zda potřebujete rezervaci, či nikoliv? Máte specifický požadavek? Zkuste se podívat na připravené otázky a odpovědi nebo nám zavolejte.

Omlouváme se, ale do odvolání nenabízíme on-line vstupenky ani nevyřizujeme rezervace. Děkujeme za pochopení. Váš hrad Karlštejn

1. Potřebuji vůbec rezervaci?

Na I. prohlídkový okruh rezervaci nepotřebujete, pokud nejste velká organizovaná skupina. Rezervace je vyžadována pouze pro hromadné organizované skupiny s více než 10 osobami. Na II. prohlídkový okruh s kaplí svatého Kříže je rezervace nutná. Kapacita II. okruhu je omezena na 16 osob maximálně každých 30 minut.

Kontakt na rezervační oddělení hradu Karlštejn: +420 777 464 726 nebo 311 681 617, e-mail rezervace.karlstejn@npu.cz

2. Je lepší volat, nebo psát e-mail?

Pro vyřízení rezervace je vždycky lepší kontaktovat nás telefonicky na tel. 777 464 726 nebo 311 681 617. Ne vždy se totiž podaří rezervovat přesně Vámi vybraný čas je vyprodáno, nebo je na daný čas již zarezervován jiný výkladový jazyk. Při telefonické rezervaci tak šetříte Váš i náš čas a nevyměňujeme si mnoho e-mailů, než najdeme vhodný volný termín.

3. Musím při rezervaci hlásit děti do 6 let? Vždyť stejně neplatí...

Ano. Přestože děti do 6 let mají vstupné zdarma, ale je třeba s nimi počítat v celkovém počtu osob. V rezervovaných skupinách na I. prohlídkový okruh je za děti do 6 let vybírán pouze rezervační poplatek, vstupné pak mají zdarma. Na II. prohlídkovém okruhu se rezervační poplatek nevybírá.

4. Kdy mi rezervaci neudělají?

  • Pokud chcete navštívit I. okruh s rodinou, partnerem, partnerkou nebo přáteli, tedy nejste velká organizovaná skupina (zájezd); prohlídky na I. okruhu začínají každých 10 minut a jednotliví návštěvníci nepotřebují předchozí rezervaci, a to ani v případě, že by si ji sami udělat chtěli; není to bohužel možné z provozních důvodů.
  • Pokud chcete udělat rezervaci na den, kdy voláte.
  • Pokud je již kapacita plně obsazena.
  • Pokud rezervujete II. prohlídkový okruh e-mailem méně než 4 dny předem. V takovém případě nás, prosím, kontaktujte telefonicky na čísle 777 464 726 nebo 311 681 617.

5. Co všechno pro rezervaci potřebuji?

  • Znát vybraný termín (konkrétní den), kdy na Karlštejn přijedete, a přibližnou hodinu
  • Vybraný výkladový jazyk (český, anglický, německý, italský, francouzský)
  • Počet osob (včetně dětí do 6 let), pro které chcete rezervovat vstup

6. Je třeba za rezevaci něco platit?

Ne, systém rezervací je pro Vás realizován zdarma - za potvrzenou rezervaci se nevybírá rezervační poplatek.

7. Jak rezervovat?

  • I. okruh - Císařská rezidence Karla IV. – organizované skupiny s více než 10 osobami
  • II. okruh - Karlštejnské hradní kaple – nutná rezervace pro každého
  • III. okruh - Vyhlídka z Velké věže – rezervace se nezajišťují

Státní hrad Karlštejn
rezervační oddělení
267 18 Karlštejn 172
tel. +420 777 464 726 nebo 311 681 617, e-mail rezervace.karlstejn@npu.cz

Období den v týdnu od–do pozn.

Provozní doba rezervačního oddělení:

leden pondělí–pátek 9:30 – 16:00  
únor, březen úterý–neděle 9:30 – 16:00  
duben úterý–neděle 9:00 – 17:00  
květen, červen úterý–neděle 9:00 - 17:30  
červenec, srpen denně 9:00 – 18:00  
září úterý–neděle 9:30 – 17:30  
říjen úterý - neděle 9:30 - 17:00  
listopad, prosinec úterý–neděle 9:30 – 16:00 17.–25.12. zavřeno

E-mailové rezervace je možné vyřizovat výhradně v případě, že je obdržíme 4 a více dnů před konáním prohlídky (tedy nikoli 0–3 dny před konáním prohlídky).

 

8. Další informace

Objednávání hromadných skupin na prohlídku památkových objektů předem je služba, která umožňuje plynule zvládnout návštěvnický provoz (na hradě Karlštejn až 1,8 tis. osob za den), zamezuje zbytečnému čekání a dává skupině jistotu vstupu na prohlídku v určený čas. Podmínkou však je, aby se skupina k pokladně hradu dostavila nejpozději 15 minut před stanoveným časem začátku prohlídky a předložila rezervační číslo nebo e-mailové potvrzení rezervace.

Připomínáme, že cesta z parkoviště na hrad trvá asi 30 minut pěšky (lze využít i taxislužby či koňského povozu). Celý městys Karlštejn je pěší zóna.

Délka prohlídky hradu: I. okruh 55 minut, II. okruh 100 minut, III. okruh 40 minut. Prohlídky jednotlivých okruhů jsou rozdílné a jsou možné pouze s průvodcem.

Žádáme návštěvníky, aby během prohlídky hradu neopouštěli prohlídkovou trasu, nevzdalovali se od průvodce a řídili se jeho pokyny. Je zakázáno dotýkat se vystavených předmětů či jakýmkoliv způsobem ohrožovat bezpečnost vystavených exponátů. Důrazně žádáme návštěvníky, aby s vědomím hodnot, které Karlštejn představuje, nepoškozovali stěny a nástěnné malby.

V interiérech hradu je povoleno fotografování bez blesku a stativu zdarma pouze na I. prohlídkovém okruhu.

Na II. okruhu je fotografování zcela zakázáno.

Na III. okruhu je možné fotografovat bez blesku a stativu zdarma pouze v posledním patře Velké věže. V ostatních částech III. okruhu není fotografování povoleno.